Sklep instalacyjny
SKLEP CZYNNY PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK: 8.30-16.30

Wyposażenie na eskapadę Wyposażenie na eskapadę

Wakacyjne plany to kwestia indywidualna. Jedni wybiorą wypoczynek nad morzem, inni zwiedzanie zagranicznych miast, jeszcze inni wędrówkę po górach lub biwak na łonie natury. Niezależnie od upodobań, aby wyjazd był udany, warto pomyśleć o odpowiednim zaopatrzeniu plecaka.

Jeżeli perspektywa wypoczynku pod namiotem lub wielodniowa wycieczka górskimi szlakami są dla Państwa tą najbardziej atrakcyjną formą spędzenia wolnego czasu, przed wyjazdem zapraszamy do naszego sklepu. W kategorii produktów turystycznych dostępnych w sklepie Mikas Instalacje znajdziecie Państwo, m.in. turystyczne butle gazowe i lampy gazowe. To dosyć istotne akcesoria, które powinny znaleźć się w ekwipunku turystycznym każdego miłośnika aktywnego wypoczynku.

Akcesoria turystyczne dla wymagających

Wąż ogrodowyPrzed wyjazdem na wycieczkę polecamy Państwu zaopatrzyć się w turystyczną lampę gazową. Emituje światło, dzięki spalaniu płynnego gazu – tego samego, który znajduje się w butli gazowej. Można ją przymocować do butli lub puszki napełnionej gazem, zwanej kartuszem. To bardzo przydatna rzecz, dzięki której można zbudować wieczorny nastrój, poczytać lub prowadzić długie rozmowy.

Ze względu na rodzaj paliwa, którym lamy są zasilane, należy ich używać w warunkach polowych, na otwartej przestrzeni. Jeżeli zaistnieje potrzeba użycia takiej lampy w namiocie lub w wozie campingowym, należy ustawić ją w miejscu stałego dostępu powietrza. Konstrukcja wielu lamp wyposażona jest w haczyk umożliwiający ich zawieszenie, to bardzo poręczne w momencie, gdy chcemy uzyskać źródło światła padające z góry.

Turystyczne lampy gazowe różnią się kształtem klosza, wagą i rozmiarem. Wszystkie jednak produkowane są zgodnie z obowiązującymi normami EN417. Bogata oferta pozwala zatem wybrać tę, która najlepiej spełni Państwa oczekiwania.

Biwakowanie bez możliwości zjedzenia ciepłego posiłku oczywiście jest możliwe. Jednakże o wiele przyjemniejsze jest wtedy, gdy głód można zaspokoić np. porcją aromatycznej jajecznicy. Na polu namiotowym lub w dowolnym miejscu na trasie wycieczki, można rozstawić turystyczną kuchenkę gazową lub butlę gazową z palnikiem, by na chwilę odpocząć i zjeść coś ciepłego. Oczywiście należy pamiętać o zachowaniu wszelkich norm bezpieczeństwa i nie korzystać ze sprzętu w miejscach, w których jest to zabronione.

Turystyczne butle gazowe występują w kilku rozmiarach i wadze od 0,5 kg do kilku kg. Cięższą butlę łatwiej przewieźć samochodem i używać stacjonarnie, np. w miejscu rozbicia namiotu. Lżejsza natomiast, ze względu na rozmiar i wagę idealnie zmieści się w plecaku, a jej ciężar można porównać do wagi termosu z herbatą.

Sklep Mikas w Poznaniu – certyfikowany sprzęt turystyczny

Wszystkie nasze butle wykonane są według normy EN 1442:1998 i posiadają dziesięcioletnią legalizację. To tanie i łatwo dostępne źródło energii, najczęściej zasilane gazem typu propan lub propan butan, który można uzupełniać, jednakże należy pamiętać, by robić to tylko w sprawdzonych punktach.

Do każdej butli gazowej i każdej lampy gazowej typu turystycznego dołączona jest szczegółowa instrukcja wyjaśniająca, w jakich warunkach urządzenie można używać, a w jakich jest to niewskazane lub nawet ryzykowne. Instrukcja zawiera również informacje dotyczące rodzaju gazu, jakim zasilany jest sprzęt, jakie jest ciśnienie i średnie zużycie gazu, przedział temperatur, w jakich można używać sprzętu oraz szczegóły związane z montażem.

Użytkowanie sprzętu polecamy poprzedzić lekturą instrukcji i zasad bezpiecznego użytkowania. Zakup turystycznej butli gazowej i lampy gazowej rekomendujemy jedynie w sprawdzonych punktach, takich jak Mikas Instalacje Poznań, gdzie doświadczony personel udzieli pomocnych wskazówek.

up do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl