Sklep instalacyjny
SKLEP CZYNNY PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK: 8.30-16.30

Naprawa centralnego ogrzewania Naprawa centralnego ogrzewania

Szybki i praktyczny sposób na naprawę centralnego ogrzewania.

Nowoczesne technologie mają ogromny wpływ na rozwój budownictwa. Zastosowanie wszelkiego rodzaju innowacji pozwala zwiększyć tempo budowania oraz podnieść poziom bezpieczeństwa pracy. Ponadto, współcześnie stosowane rozwiązania i materiały eksploatacyjne umożliwiają wydłużenie sezonu budowlanego. I tak na przykład systemy zamrażania instalacji grzewczych pozwalają na wymianę czy remonty grzejników niezależnie od warunków atmosferycznych. Zastosowanie nowych technologii w budownictwie to nie tylko korzyści dla firm, to także wiele zalet dla mieszkańców. Współcześnie stosowane technologie i materiały pozwalają znacznie zredukować przyszłe koszty eksploatacji. Dzięki takim innowacjom, jak energooszczędne okna zespolone czy nowoczesne materiały izolacyjne, możemy znacznie zoptymalizować koszty ogrzewania. Opracowane w naukowych laboratoriach materiały sprawiają, że nasze współczesne domy są bardzo bezpieczne dla naszego zdrowia. Stosowane farby czy tynki nie wydzielają żadnych toksycznych substancji. Dodatkowo, współczesne domy są o wiele bardziej przyjazne środowisku.

Dlaczego warto zdecydować się na zamrażanie grzejników i instalacji centralnego ogrzewania?

Grzejnik po zamrożeniuDo niedawna wiele z tych nowoczesnych technologii, ze względu na koszty, było niedostępnych dla przeciętnego inwestora. Obecnie, dzięki upowszechnieniu tych rozwiązań, nawet małe firmy mogą je stosować w praktyce. I tak, choć obecnie, na mrożenie grzejników decyduje się niewiele firm, to można mieć nadzieję, że ze względu na zalety, jakie z sobą niesie ta nowoczesna technologia, stanie się w niedługim czasie bardzo popularna. Zamrażanie instalacji grzewczych to szybki i praktyczny sposób na wymianę grzejnika lub jego naprawy bez konieczności spuszczania wody z pionu. Mrożenie grzejników pozwala pracować na instalacjach wodnych lub centralnego ogrzewania bez opróżniania układu z wody. Ta rewolucyjna technologia w istocie działania jest bardzo prosta. Polega na utworzeniu przy pomocy specjalnego urządzenia czopa lodowego w rurze, który będzie pełnił funkcję korka zatrzymującego wodę pod ciśnieniem.

Mrożenie grzejników to nowoczesny, od niedawna stosowany przez naszą poznańską firmę, dzięki któremu prace na instalacjach grzewczych można wykonywać o każdej porze roku, nawet w sezonie grzewczym.

Zamrożona instalacja w grzejnikuZastosowanie technologii opartej o zamrażanie instalacji pozwala także uniknąć kosztów i kłopotów związanych z zamknięciem pionu wodnego. Wiele spółdzielni mieszkaniowych niechętnie wyraża zgodę na takie przedsięwzięcie. Potrzebne są specjalne zezwolenia, które z racji zwyczajów biurokratycznych panujących we współczesnych spółdzielniach, trudno uzyskać. Jeśli już administracja jest przychylna takiemu rozwiązaniu, to wymaga od firmy instalacyjnej wysokiej opłaty. Spuszczenie wody z pionu to nie tylko koszty, to czasem także pogorszenie relacji sąsiedzkich. W większości przypadków lokatorzy korzystający z tego samego pionu nie są zbyt zadowoleni z tej, co prawda chwilowej, ale jednak niedogodności.

Mrożenie grzejników jest w pełni bezpieczne dla zdrowia lokatorów oraz sąsiadów. System zamrażania instalacji grzewczych doskonale się sprawdza przy kompleksowej wymianie kaloryferów, naprawie kluczowych podzespołów oraz wymianie zaworów głównych. W Mikas dysponujemy sprzętem, który pozwala mrozić grzejniki i instalacje wykonane z takich materiałów jak stal, miedź czy tworzywo sztuczne.

up do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl