Sklep instalacyjny

FERNOX PROTECTOR F1 ŚRODEK CHRONIĄCY PRZED KOROZJĄ I KAMIENIEM

 • Środek Fernox Protector F1 zapewnia długotrwałą ochronę domowych instalacji centralnego ogrzewania przed wewnętrzną korozją i osadzaniem się kamienia.

  Opis

  Inhibitor korozji Fernox Protector F1 zapobiega korozji wszystkich występujących w takich instalacjach elementów wykonanych z różnych metali, tzn. metali żelaznych, miedzi i stopów miedzi oraz aluminium. Jest on odpowiedni do wszystkich typów kotłów, grzejników i instalacji rurowych. Środek Fernox Protector F1 jest kompatybilny ze wszystkimi rodzajami metali i materiałów powszechnie stosowanych w instalacjach centralnego ogrzewania. Dla zapewnienia trwałej ochrony zaleca się systematyczne sprawdzanie poziomu środka Protector F1 (co rok). Stężenie preparatu można łatwo mierzyć za pomocą zestawu testowego Fernox Test Protector.

  • Środek ochronny do domowych instalacji centralnego

   ogrzewania wykonanych z różnych metali

  • Zapewnia ochronę przed korozją i osadzaniem się kamienia
  • Wycisza pracę kotła
  • Eliminuje konieczność częstego odpowietrzania grzejników
  • Przedłuża trwałość eksploatacyjną instalacji
  • Zapobiega zakleszczaniu się pomp
  • Pozwala zaoszczędzić opał
  • Ogranicza koszty eksploatacji
  • Utrzymuje wysoką sprawność instalacji
  • Zapobiega powstawaniu „zimnych miejsc” na grzejnikach
  • Nietoksyczny, przyjazny dla środowiska
Dostępność: dostępny
Cena: 119,00 zł 119.00 PLN
quantity szt.
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)
Producent: FERNOX
Kod produktu: 2626
Pin It

Opis

 • Stosowanie i dawkowanie

  Zalecane „użytkowe” stężenie preparatu wynosi 0,5%. Jedno opakowanie 500 ml wystarcza do ochrony instalacji c.o. w przeciętnym domu o 3-4 sypialniach (100 litrów). W przypadku instalacji otwartych środek należy uzupełniać przez wlew i naczynie wzbiorcze. W przypadku instalacji zamkniętych środek należy uzupełniać za pomocą dozownika Fernox. W przypadku instalacji z pojedynczym doprowadzeniem zimnej wody, np. „Primatic” lub podobnych, należy stosować środki chemiczne przeznaczone do wody pitnej. Dla zapewnienia trwałej ochrony poziom środka Fernox Protector F1 należy regularnie sprawdzać (co rok). W przypadku instalacji zanieczyszczonych lub z dużą ilością szlamu, przed zastosowaniem środka Fernox Protector F1 zaleca się ich dokładne oczyszczenie i przepłukanie zgodnie z normą BS7593 and Benchmark, za pomocą środka Fernox Cleaner, gdyż występujące zanieczyszczenia mogą spowodować uszkodzenie instalacji.

  Właściwości

  Środek Protector F1 jest mieszaniną nieorganicznych i organicznych inhibitorów korozji i kamienia oraz biocydów.

  Postać: Ciecz

  Zapach: Aromatyczny (nieznaczny)

  Kolor: Jasny zółty

  pH (stęż.): 8,0

  pH (roztwór): 7,4 – 8,2

  Ciężar właściwy: 1,1 przy 20°C

  Opakowanie, Przeładunek i składowanie

  Preparat Fernox Protector F1 jest dostępny w pojemnikach 500 ml. Został on sklasyfikowany jako środek niestwarzający niebezpieczeństwa ale podobnie jak w przypadku wszystkich substancji chemicznych, należy zachować pewne środki ostrożności: przechowywać poza zasięgiem dzieci. Nie mieszać z innymi środkami chemicznymi. Nie spożywać. Zawiera 1,2-benzisothiazol-3(2H)-one. Może powodować wystąpienie reakcji alergicznej. W przypadku kontaktu z oczami lub skórą natychmiast przemyć obficie wodą.

   

   
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl