Sklep instalacyjny

FERNOX DS-3 ŚRODEK DO USUWANIA KAMIENIA 2KG

FERNOX DS-3 ŚRODEK DO USUWANIA KAMIENIA 2KG

Dostępność: dostępny
Cena: 169,00 zł 169.00 PLN
quantity szt.
dodaj do przechowalni dodaj do przechowalni
Ocena: reting reting reting reting reting 0 (Ilość ocen: 0)
Producent: FERNOX
Kod produktu: 3537
Pin It

Opis

Limescale Remover DS-3 zawierający kwas amidosulfonowy jest silnym, ale przyjaznym dla środowiska środkiem chemicznym, który jest idealny do usuwania przypalonego kamienia z urządzeń domowych i wymienników ciepła w kotłach. Zaprojektowany z myślą o konsumentach, produkt jest bezpieczny i łatwy w użyciu; po każdym zastosowaniu produkt zmienia kolor, aby wskazać, że działanie DS-3 ustało i można go wylać do kanalizacji ściekowej. Fernox DS-3 służy do usuwania kamienia z wszelkiego rodzaju podgrzewaczy wody w celu przywrócenia ich sprawności. Jest bezpieczny w użyciu ze stalą, stalą nierdzewną, żeliwem, miedzią, mosiądzem, PVC, ABS, gumą, polietylenem i większością rur z tworzyw sztucznych. Ograniczenia: Nie należy go stosować do cienkich lub silnie skorodowanych elementów wykonanych z aluminium, cynku, stali ocynkowanej, akrylu (np. czajniki i wanny z tworzywa sztucznego), powierzchni chromowanych lub emaliowanych (np. wanny), betonu i azbestu. W razie wątpliwości należy się skontaktować z producentem danego urządzenia.

 

  • Przywraca sprawność wszystkim typom podgrzewaczy wody
  • Silny kwaśny środek do usuwania kamienia, rozpuszcza kamień w ilości do 50% masy własnej
  • Preparat powstrzymujący korozję
  • Zmiana koloru wskazuje na wyczerpanie aktywności preparatu
  • Bezpieczny podczas stosowania i łatwy w użyciu
  • Zatwierdzony przez Belgaqua. Dostępny w 2-kilogramowych opakowaniach

Aplikacja, dopasowanie i dozowanie

Fernox DS-3 należy najpierw rozpuścić w gorącej wodzie, przy czym maksymalne stężenie wynosi 1 kg na 10 litrów wody (10%), a minimalne stężenie użytkowe to 250 g na 10 litrów wody (2,5%). Gorąca woda przyspieszy usuwanie kamienia, ale nie należy przekraczać 80 °C. Procesowi usuwania kamienia towarzyszy uwalnianie dwutlenku węgla (CO2), co może skutkować powstawaniem piany. Dlatego przed rozpoczęciem pracy należy przewidzieć przestrzeń dla tego zjawiska. Zmiana koloru z żółtego przez zielony na niebieski wskazuje, że zdolność do usuwania kamienia się wyczerpuje. Jednak większość efektu działania roztworu zostanie osiągnięta, gdy zmieni on kolor na zielony, a przy niskiej temperaturze docelowa zmiana koloru na niebieski może zająć dużo czasu. Po całkowitym usunięciu kamienia kilkakrotnie wypłukać i opróżnić, aż do usunięcia wszelkich śladów i zapachów. Fernox DS-3 jest wyrobem szkodliwym i należy zachować niezbędną ostrożność podczas stosowania tego preparatu. Więcej informacji można znaleźć w karcie charakterystyki substancji niebezpiecznej (SDS) dla tego wyrobu. Trzymać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Fernox DS-3 można zneutralizować za pomocą Fernox System Neutraliser.

Opakowanie, obsługa i bezpieczeństwo

Fernox DS-3 jest dostępny w pojemnikach po 2 kg. Fernox DS-3 jest wyrobem szkodliwym i należy zachować niezbędną ostrożność podczas stosowania tego preparatu. Więcej informacji można znaleźć w karcie charakterystyki substancji niebezpiecznej (SDS). Trzymać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Specyfikacja fizyczna / właściwości

Fernox DS-3 zawiera kwas amidosulfonowy z inhibitorami, wskaźnikami i niepieniącymi środkami powierzchniowo czynnymi. Kolor: żółty Zapach: nikły Postać fizyczna: kryształki pH: 2,0 (1% roztwór wodny wag.) c.w.: nie dotyczy

 

Produkty powiązane Produkty powiązane

up do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl